Dlaczego trenerka kobiet?

Witaj na moim blogu! Blogu, przeznaczonym dla kobiet. No właśnie… Kiedy poznaję nową osobę i mówię czym się zajmuję zwykle pada pytanie „dlaczego pracujesz tylko z kobietami?”, „jak to się zaczęło?”. Odpowiedź na to pytanie wymaga przytoczenia krótkiej historii…

 

Nie od zawsze chciałam być trenerem, a tym bardziej nie od zawsze myślałam, że będę pracować wyłącznie z kobietami. Moje edukacyjne wybory pokierowały mnie na studio informatyczne, następnie doktorat z informatyki i praca na uczelni. O ile odnajdywałam się w nauczaniu, o tyle praca naukowa z informatyki była dla mnie męczarnią. W tym czasie odskocznią stała się dla mnie siłownia. W miarę efektów treningowych chciałam wiedzieć więcej, uwielbiałam godzinami rozmawiać z osobami z branży fitness i nieświadomie zaczęłam sama dzielić się tą wiedzą a także wciągać znajomych w „fit świat”. Sprawiało mi to niesamowitą satysfakcję. Przez wiele miesięcy mówiłam, że zrobię kurs trenera personalnego dla siebie, aby mieć większą wiedzę i lepiej zrozumieć jak działa ludzkie ciało. Jednak czułam w środku, iż  na zgłębianiu tematu dla samej siebie się nie skończy. Po dwóch latach zrezygnowałam ze studiów doktoranckich i pracy na uczelni. Wtedy nie byłam jeszcze gotowa na zmianę branży, więc nadal próbowałam swoich sił w informatyce stale działając wbrew sobie. Po kilku miesiącach odważyłam się aby pójść na kurs i weszłam w to na całego!

 

Na początku pracowałam zarówno z kobietami jak i mężczyznami. Nie potrzebowałam jednak dużo czasu, aby zrozumieć, że to potrzeby kobiet lepiej rozumiem. Potrafię wczuć się w ich problemy i chcę je wspierać. Ich sukcesy ogromnie mnie cieszą.

 

Pracując w kameralnym studiu treningowym powstała myśl, aby organizować spotkania dla kobiet (typem działacza samorządowego byłam już od czasów szkolnych). Na tych spotkaniach miałyśmy dzielić się wiedzą, motywować, fajnie spędzać czas! Zastanawiałam się, gdzie takie spotkania mogłyby się odbywać. Równocześnie zauważyłam potrzebę miejsca, w którym każda dziewczyna ćwicząc będzie czuła się komfortowo, otrzyma potrzebną pomoc i które będzie tętniło kobiecą energią.

 

Gdy ten pomysł we mnie dojrzał, stworzyłam dokładną jego wizję a następnie przystąpiłam do działania. I tak, w maju 2016r przy pomocy bliskich i życzliwych osób otworzyłam w Krakowie studio treningu personalnego dla kobiet (youcan-studio.pl). Z radością patrzę jak nasze podopieczne osiągają założone cele i dobrze się czują w tym miejscu. W dodatku mój – w większości damski – team wspiera się, aby stale iść razem do przodu. To napędza mnie do działania i utwierdza w przekonaniu, że jestem w dobrym miejscu!

 

Będzie mi miło, jeśli napiszesz w komentarzu coś o sobie! Jaka jest Twoja historia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 + = 25